Projekt Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Drodzy Rodzice!

Pragnę zachęcić Was do uczestnictwa w projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami.

Zapewne słyszeliście już od swojego dziecka historię Brauna, który wyruszył w świat. Tak, nasz miś zwiedza przedszkola w całej Polsce, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaków. Projekt wywołał tyle pozytywnych emocji, iż postanowiłam zaprosić misie do domów moich ukochanych przedszkolaków. Bez Was jednak mój pomysł nie dojdzie do skutku ...

O co proszę? Przegotowałam misia, który będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem "pod pachą". Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość.

Zanim poczytacie dziecku i misiowi, proszę Was, aby w dzienniczku zostwić misiowi pamiątkę. Na karcie "Tu byłem" proszę wpisać imię dziecka, pomóc odrysować jego dłoń i zachęcić Waszą pociechę do wykonania rysunku dla misia. Wpiszcie tytuł bajki/książeczki, którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa :-).

Kornel Makuszyński powiedział, iż "Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."

Zaproście dzisiaj proszę to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Pozdrawiam serdecznie

Anna Królikowska