Ratownik medyczny

Gościem kolejnego spotkania w ramach „Roku zawodowców” był Pan Przemysław Kożan – Ratownik Medyczny z Ośrodka Edukacji Medycznej „Życie dla życia” we Włocławku (http://[email protected]).

Podczas spotkania z ratownikiem medycznym dzieciaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby, w jaki sposób wezwać pomoc. Ratownik wyjaśnił dzieciom, że należy głośno krzyczeć: POMOCY! POMOCY! przywołać dorosłą osobę, albo  jeśli jest to tylko możliwe,  szybko wezwać telefonicznie pogotowie ratunkowe.

Dzieci doskonale znały numery telefonów ratunkowych – 112 i 999.

W trakcie spotkania dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny, zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać w przyszłości ratownikiem medycznym.

Dzięki takim spotkaniom nasi wychowankowie uczą się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia, a także ochronią ich własne zdrowie.